BASAT Kablo Bağlantılı İHA Çözümü

İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerinin çeşitli endüstriyel ve askeri uygulama ve operasyonlarda kullanılmasını engelleyen sınırlı uçuş süresi sorununu aşmak için yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan kablo bağlantılı insansız hava sistemini (Basat) limitsiz uçuş süresi, sinyal karıştırıcılardan etkilenmeyen uçuş yeteneği ve kablolu operasyonda hareket edebilme gibi özellikleri ile eşsiz operasyon çözümleri ile askeri ve endüstriyel uygulamalar için tercih sebebidir.

“TAM OTONOM OPERASYON”

Geliştirilen kablo bağlantılı insansız hava aracı sistemi kalkış ve iniş dahil tam otonom operasyon, kolay ve hızlı mevzilenme, kablo üzerinden veri aktarımı sayesinde güvenli ve sinyal karıştırıcılardan bağımsız iletişim, acil durumlar için yedek batarya sistemi, su ve toz geçirmez mimari ile zorlu koşullarda operasyon yeteneği, 150 metreye kadar kablo mesafesi gibi yenilikçi özellikleri ile hem askeri, hem endüstriyel kalite standartlarına uygun bir şekilde tasarlanarak geliştirildi.

“AKILLI MAKARA SİSTEMİ”

Kablolu bağlantılı İHA çözümü sahip olduğu akıllı kablo sarma ve bırakma mekanizması sayesinde, İHA biriminden aldığı irtifa bilgisi ve kablo gerginliğine göre kablo mesafesini otomatik olarak ayarlamaktadır, bu sayede kablo sistemi İHA sistemine yük olmadan kullanılmaktadır.

 “GENİŞ FAYDALI YÜK SEÇENEKLERİ”

Kablo bağlantılı İHA Basat, gece görüş, kızıl ötesi, termal ve gün ışığı kameralardan elde ettiği görüntüleri, sahip olduğu fiber optik veri aktarım teknolojisi sayesinde anlık olarak aktarabilmektedir. Kameraların yanı sıra, mobil baz istasyonu, sinyal kesici (jammer), İHA menzil arttırıcı modüller gibi farklı faydalı yükler ile entegre edilebilen Basat, özellikle organizasyon güvenliği, kalabalık kontrolü, deniz savunması, iletişim, trafik yönetimi ve kontrolü, kaçakçılık gibi güvenlik uygulamalarının yanı sıra, inşaat ve şantiye kontrolü, fabrika baca kontrolü, verici ve anten birimleri arıza tespiti, yalıtım kontrolü, güç ve enerji hattı takibi, rüzgâr türbini kontrolü, mobil baz istasyonu yayını gibi birçok endüstriyel alanda da kullanım alanı bulacaktır.

“YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ”

Tamamen yerli ve milli teknolojiye sahip olan Kablo bağlantılı İHA çözümü Basat firmamızın Teknopark Ankara kampüsünde geliştirilmiştir. Farklı uygulama ve çevresel ihtiyaçlara göre yazılımsal ve donanımsal olarak özelleştirilebilinen Basat, akıllı takip algoritması ve taşıt entegrasyonu, faydalı yük kapasitesinin yükseltilmesi, görüntü işleme yazılımları gibi konularda geliştirilmeye devam edilmektedir. Kablo bağlantılı insansız hava aracı çözümü “Basat” ticari, endüstriyel ve askeri versiyonlar halinde ulusal ve uluslararası pazara sunulacaktır.

Kablolu İHA Basat’ın öne çıkan özellikleri
Hızlı mevzilenme ve tam otonom uçuş
Hareketli ve sabit platformlara konuşlanma ve entegrasyon imkanı
Kablo üzerinden veri aktarımı sayesinde sinyal bozuculardan bağımsız (Jammer Free) operasyon imkanı.
150 m’ye varan görev tavanı (özel istek halinde 300m’ye kadar arttırılabilir).
İHA olarak TurkUAV Okto V3 kullanılması halinde 2 Kg’a kadar faydalı yük kapasitesi.
Geniş faydalı yük seçenekleri (termal, gece görüşü, zoom özellikli elektro optik kamera vb.).
Su ve toz geçirmez mimari ile zorlu koşullarda operasyon yeteneği.
Acil kablo bırakma ve 20 dk’ya kadar kablosuz serbest uçuş kabiliyeti.
Yer Güç Birimi Ocak’ın öne çıkan özellikleri
Kullanıcı tercihlerine göre, farklı İHA’lar ile entegrasyon
Standart konfigürasyon da 3 KW’a kadar güç besleme (özel uygulamalarda 20 KW’a kadar arttırılabilir)
220V AC / 24 V DC güç girişi (Portatif jeneratör, şehir şebekesi veya araç aküsünden beslenme imkanı)
Kablo uzunluk ve gerginliğini kontrol altında tutabilen akıllı makara sistemi.
Hareketli ve sabit platformlara konuşlanma ve entegrasyon imkanı.
Su ve toz geçirmez mimari ile zorlu koşullarda operasyon yeteneği.
Ortak Özellikler
Milli özgün tasarım ve üretim.
Yakın, etkili ve hızlı lojistik ve teknik destek.
Kullanıcı tercihlerine uyumlandırma, sınırsız konfigürasyon seçeneği.

TurkUAV Quadro İnsansız Hava Sistemi  profesyonel teknik ekibimiz tarafından eğitim ve destek hizmetleriyle birlikte siz müşterilerimize sunulmaktadır.

 

SHGM ONAYLI İHA EĞİTİMLERİ

Robonik Mekatronik Teknolojileri olarak 6 yıldır Ar-ge, üretim, teknik destek ve eğitim konularında hizmet vermiş olduğumuz insansız hava sistemleri tecrübelerimizi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından firmamızın da  çalışma gruplarında yer aldığı insansız hava sistemleri talimatı SHT-İHA kapsamında zorunlu hale gelen insansız hava aracı operatör eğitimleri konusunda siz kullanıcılar ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Firmamız 22.02.2017 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA 0 ve İHA 1 kategorilerinde eğitim vermesi için yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda Robonik Mekatronik Teknolojileri ve Drone Okulu olarak profesyonel kadromuz ile sizlere hizmet sunmaktayız.

İHA Eğitimlerimiz:

  • SHGM Ticari İHA0 İHA1 Eğitimleri
  • İHA Operatör Eğitimleri
  • İHA Mesleki Eğitimleri

BİZE ULAŞIN

Basat Kablo Bağlantılı İHA Çözümü ile ilgili Detaylı Bilgi, Fiyat Teklifi ve Demo Tarihi Almak İçin Bize Ulaşın.