Robonik ve Pix4D 3D ve 2D Haritalama İşleri İçin Ortaklık Sözleşmesi İmzaladı

map

Robonik Mekatronik Teknolojileri ve Pix4D arasında hassas 3D ve 2D haritalama ve görüntüleme uygulamalarında kullanılmak üzere yeni bir hava aracı modeli üretimi için sözleşme imzalandı.

turkuav mapper

Robonik, İsviçre kökenli Pix4D firması ile daha hassas ve doğru 3D ve 2D harita üretebilme amaçlı çözüm ortaklığı sözleşmesi imzalamıştır. Bu çözüm ortaklığı sözleşmesi kapsamında TurkUAV serisi insansız hava aracı serisi ailesinin yeni üyesi TurkUAV Mapper ortaya çıkmıştır.

TurkUAV Mapper, kullanıcılara tam bir çözüm paketi sunmaktadır. İnsansız hava aracı, görüntü ve veri aktarım seti, bataryalar ve şarj aletleri, gelişmiş kamera sistemi, harita işleme yazılımından oluşan bu paket harita üretimi işlerini ciddi ölçüde hızlandırmaktadır.

TurkUAV yer kontrol yazılımı ile birlikte geliştirilen otonom güzergah uçuşu ile hava görsellerini elde etmek ve bu görselleri TurkUAV Mapper harita yazılımı ile kullanılarak ofis çalışması gerektirmeden 3D ve 2D haritalar üretmek mümkün.

Pix4D tarafından desteklenen TurkUAV Mapper harita yazılımı TurkUAV hava aracı ile çekilen yüzlerce fotoğrafı görüntü işleme yöntemleri ile işler, sonuç hassasiyetini arttırmak için yer kontrol noktalarını alır ve sonuç olarak santimetre hassasiyetinde haritalar üretir. TurkUAV Mapper ile LiDAR benzeri 3D nokta bulutu ve yüzey yükseklikleri hakkında bilgi veren dijital yüzey haritaları (DSM, DTM) üretimini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım ürettiği sonuç raporu ile görsellerinizin ve haritanızın hassasiyeti ve doğruluğu ile ilgili sonuçlar elde edersiniz. TurkUAV Mapper ile ürettiğiniz 2D ve 3D haritaları bir çok GIS yazılımı ile birlikte kullanabilir, 3D PDF, GeoTIFF vb. çıktı çeşitlerini kullanabilirsiniz.

TurkUAV Mapper haritacılık tam çözümü Pix4D firmasının desteği ile birlikte Robonik firması tarafından satışa sunulmuştur. Robonik firması olarak sivil ve endüstriyel insansız hava araçları konusundaki yıllardır süren  deneyimimizi sistemlerimiz ve çözümlerimizi daha kolay kullanılır, daha doğru ve daha güvenilir kullanıma ulaştırmak için konularında dünyanın önde gelen firmaları ile ortaklıklarımız devam edecektir.

TurkUAV Mapper sistemi ile ilgili daha detaylı bilgiyi ürünün sayfasından edinebilirsiniz.

Tarih: 15 Eylül 2014 Kategori: İnsansız Hava Aracı, Mikrokopter, pix4d, TurkUAV

Back to Top