Hassas tarım ve uzaktan algılama konularında öncü olan Tübitak Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü, İHA eğitimi için Robonik Mekatronik Teknolojileri markası Droneokulu’nu tercih etti.

Tübitak Uzay HASSAS projesi ikinci aşaması kapsamında proje boyunca Harran Ovasında seçilecek alanlarda uydu ve İHA görüntüleri kullanılarak geliştirilecek algoritmalar ile gübre ihtiyacı analizi yapılarak otomatik gübreleme uygulamaları yapılacaktır. Biçerdöver rekolte ölçümleri ile girdi maliyetinin azaltılarak verimin arttırılması ile ilgili analizler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda 2016 senesinden beri Tübitak UZAY tarafından kullanılan TurkUAV Okto V3 İHA birimleri için İHA-1 eğitimimiz 27.06.2018 tarihinde tamamlanmıştır.

Firmamız, 7 yılı aşkın Ar-ge, üretim, teknik destek ve eğitim konularında hizmet vermiş olduğumuz insansız hava sistemleri tecrübelerimizi Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından firmamızın da çalışma gruplarında yer aldığı insansız hava sistemleri talimatı SHT-İHA kapsamında zorunlu hale gelen insansız hava aracı operatör eğitimleri konusunda 22.02.2017 tarihinden itibaren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA 0 ve İHA 1 kategorilerinde eğitim vermesi için yetkilendirilmiştir.

Bu kapsamda Robonik Mekatronik Teknolojileri markası Droneokuluu olarak profesyonel kadromuz ile eğitim kalitemizi geliştierek TSK, Tübitak Uzay gibi bir çok sektör, kurum ve kullanıcın ihtiyaçlarına çözüm sunmaktayız. SHGM onaylı İHA eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.droneokulu.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.