TurkUAV Uçuş Asistanı v1.2

TurkUAV Uçuş Asistanı yeni versiyonu yeni özellikleri ile yayınlanmıştır. Uygulamanın yeni özellikleri aşağıda anlatılmaktadır.

Uygulamayı indirmek için.

TurkAUV Uçuş Asistanı

1.OSD Ekranı

Osd Ekranı, TurkUAV sisteminize Android cihazınız ile bağlanmanızı ve sisteminiz ile ilgili verilere Android cihazınız üzerinden erişmenizi sağlar.

1.1 OSD Ekranı Bağlantı Basamakları

1Ana sayfa üzerinde “OSD EKRANI” yazan butona tıklayınız.

ana-menü

Şekil 1- Ana Sayfa

2-Butona tıkladıktan sonra Bluetooth sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada karşınıza çıkan Bluetooth izin isteğini “EVET” olarak cevaplayınız. Sisteminiz ile Android cihazınız Bluetooth ile haberleşeceği için cihazınızın Bluetooth özelliği açık olmak zorundadır. ( Range Extender kablosuz veri aktarım biriminizi aktif ediniz)

3-Daha sonra ekrandaki “ARA” yazısına tıklayınız. Android cihazınız etrafta açık olan Bluetooth cihazlarını aramaya başlayacaktır. Bulunan cihazlar ekranda listelenir. Listede çıkan seçeneklerden “Range Extender” ile başlayan satırın üzerine tıklayarak OSD Ekranına bağlanabilirsiniz.

OSD

Şekil 2 – OSD Ekranı

4-OSD Ekranı geldikten sonra sağ üst köşede bulunan butona tıklanarak sisteminize bağlanabilirsiniz. Bağlantı butonunu tıkladığınız zaman butonun üzerindeki kırmızı renkli ikon yeşil olacaktır. Sayfanın ortasında kırmızı renkli yazı ile uyarı mesajları görülebilir. Bu mesajlar dikkate alınmalıdır.

1.2 Sesli Uyarılar

OSD Ekranı ile birlikte sesli uyarı özelliği de uygulamaya eklenmiştir. Sistem hakkında çeşitli durumlarda sesli olarak da uyarı almanız mümkündür.

Turkuav Uçuş Asistanı Sesli Uyarılar;

  • Akıllı Yönelim Açık/Kapalı
  • Yükseklik Sabitleme Açık/Kapalı
  • Motorlar Açık/Kapalı
  • Uçuş Başlangıç Batarya Voltajı Yetersiz(Uçuşa Başlamadan)
  • Batarya Voltajı Yetersiz(Uçuş Esnasında)

2.Uçuş Öncesi Kontroller

Uygulamanın “Uçuş Öncesi Kontrol” sekmesine “Ayrıntılı Talimatlar” kısmı eklenmiştir. Ayrıntılı talimatlar ile Lityum-Polimer(Li-Po) Bataryalar Kullanımı ve Uçuş Başlangıç, Uçuş ve Uçuş Sonrası  ile ilgili konularda ayrıntılı bilgiler eklenmiştir.

Kontroller

Şekil 3 – Uçuş Öncesi Kontrol Sayfası

3.Ayarlar

Uygulama ile ilgili ayarları yönetebileceğiniz sayfadır. Şuan da içerisinde iki ayar seçeneği bulunmaktadır.

 

3.1 Batarya Tipi

Batarya tipi seçeneği altında “4S Batarya” ve “6S Batarya” olmak üzere iki adet seçenek bulunmaktadır. Kullanılan batarya tipine göre buradan doğru seçimi yapmak kullanıcının sorumluluğundadır. Aksi takdirde uygulama yanlış uyarılar verebilir.

3.2 Sesli Uyarılar

Sesli uyarıların açık mı kapalı mı olacağı buradan ayarlanmaktadır. Kutunun içerisinde görülen tik işaretini kaldırarak sesli uyarıları devre dışı bırakabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

1-Yeni Android 6.0 Marshmallow sürümü yüklü olan Android cihaz kullanıcılarının uygulamanın ihtiyacı olan Bluetooth, İnternet, Konum ve Kamera izinlerini aşağıdaki yolu takip ederek aktif hale getirmelidir.

Android cihazınız üzerinde Ayarlar => Uygulama Yöneticisi => Turkuav Uçuş Asistanı => İzinler yolunu takip ederek İzinler sayfasından izinleri aktif edebilirsiniz.

2-Turkuav Uçuş Asistanı Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ve üzeri versiyonlar tarafından desteklenmektedir. Daha düşük versiyonlar da kullanılamamaktadır.

 

 

 

 

 

 

Tarih: 20 Haziran 2016 Kategori: Genel, İnsansız Hava Aracı, Mikrokopter, TurkUAV

Back to Top