TurkUAV Uçuş Asistanı

SONY DSC

Turkuav Uçuş Asistanı, TurkUAV Havadan Görüntüleme ve Ölçüm Sistemleri için hava durumu ve GPS durumu bilgilerini, uçuş öncesi yapılması gereken kontroller, kalibrasyon ayarları vb. unsurlarda size destek sağlayan mobil uygulamadır.

 

Uygulama Sekmeleri

 

Çevresel Faktörler

 

cevre

Çevresel faktörler sekmesinde, uçuş öncesinde hava durumu, yağış durumu, rüzgar hızı ve güneş fırtınası (GPS durumu) koşullarının gözlemlenebildiği sekmedir.

 

Pusula

pusula

Pusula sekmesi ise özellikle kumpas kalibrasyonu sürecinde sistemin ön doğrultusunun güneye, arka doğrultusunun kuzeye bakması işlemi için gerekli pusula birimi yer almaktadır, pusula ile kuzey yönünü bulmanız ve kamera yardımı ile sistemi uygun pozisyona getirmeniz gerekmektedir.

 

Uçuş Öncesi Kontrol

kontrol

Uçuş öncesi kontrol sekmesinde, uçuş gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken ön kontrol ve işlemler aşama aşama onaylayabileceğiniz bir şekilde listelenmektedir.

 

Kumpas Kalibrasyon

Kumpas kalibrasyon sekmesi, kalibrasyon işlemini adım adım anlatmaktadır.

 

Uygulamayı Yüklemek

Uygulamayı yüklemek için Google Play üzerinden “TurkUAV Uçuş Asistanı” kelimeleriyle arama yapabilirsiniz, aşağıdaki resime tıklayarak TurkUAV Uçuş Asistanı uygulamasını indirebilirsiniz, ya da aşağıda verilen QR kod ile uygulamayı indirebilirsiniz.

 

flight assistantstatic_qr_code_without_logo

Tarih: 18 Aralık 2015 Kategori: İnsansız Hava Aracı, TurkUAV

Back to Top