YENİ TİCARİ PİLOT SERTİFİKALARI HAKKINDA

kurallara-uyun-güvenli-uçun-840x430

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ticari pilot sertifikalarına düzenleme getirilmiştir. Sertifikaların belirli bir standart çerçevesinde hazırlanması için yayınlanan bildiri;

Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş İHA Eğitim Kuruluşlarının katılımcılara düzenleyeceği ticari pilot sertifikalarının standart hale getirilmesi için ilgili birimlerimizce bir çalışma yapılmıştır.

Bu kapsamda İHA eğitim kuruluşlarının, bu duyurunun yayınlandığı tarihten itibaren aşağıda gösterilen standart sertifika örneğini kullanması ve kişiye özel sertifikaları bu standartlar doğrultusunda yayınlaması gerekmektedir. Bu tarihe kadar düzenlenen pilot sertifikaları ile ilgili olarak, eğitim alan şahıslar talep ettiği takdirde, eğitim kuruluşları bu standarda uygun olacak şekilde pilot sertifikalarını tekrardan yayınlamak zorundadır.

Sertifikanın hiçbir yerinde SHGM logosu kullanılmayacak, sertifikada belirtilen “kurum logosu” kısmına eğitim kuruluşunun logosu yapıştırılacaktır. Genel Müdürlüğümüz logosunun kullanılmasına devam edildiği takdirde, Genel Müdürlüğümüzce hukuki süreç başlatılacaktır.

Ayrıca her eğitim kuruluşu sertifikanın doğruluğunun kontrol edilebileceği bir doğrulama ekranı hazırlamalıdır. 

Sertifika, “Açıklamalar” kısmı arka yüze gelecek şekilde önlü arkalı ve 86mm x 54mm boyutlarında hazırlanmalıdır.

Önemle duyurulur.

Robonik Mekatronik olarak yeni bildiriye uygun sertifikalarımız hazırlanmıştır. Sertifikalarınızı http://sertifika.robonik.com.tr/adresinden kontrol edebilirsiniz.

Firmamızdan belirtilen tarihten önce eğitim almış müşterilerimiz iletişim bilgilerini içeren e-posta ile (info@robonik.com.tr) sertifika yenileme taleplerini iletebilirler.

Tarih: 27 Aralık 2017 Kategori: İnsansız Hava Aracı

Back to Top